63 Darmian PES 2009
| Name | Darmian |
|---|---|
| Full Name | Matteo Darmian |
| ID | 37140 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 36 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
67
Defence
75
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
72
Agility
66
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
75
Shot Power
55
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
66
Swerve
73
Header
74
Jump
70
Technique
63
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Darmian |
|---|---|
| Full Name | Matteo Darmian |
| ID | 37140 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 36 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
