69 Darmojac PES 2010
| Name | Darmojac |
|---|---|
| ID | 98925 |
| Real ID | 33389 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
68
Defence
77
Body Balance
83
Stamina
72
Top Speed
71
Acceleration
70
Response
68
Agility
74
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
64
Shot Accuracy
76
Shot Power
62
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
63
Swerve
71
Header
72
Jump
74
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | Darmojac |
|---|---|
| ID | 98925 |
| Real ID | 33389 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 87kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
