71 Datolo PES 2009
| Name | Datolo |
|---|---|
| Full Name | Jesús Dátolo |
| ID | 35243 |
| Nationality | Argentina |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
41
Defence
72
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
77
Acceleration
67
Response
79
Agility
85
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
79
Shot Power
71
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
78
Swerve
63
Header
72
Jump
84
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Datolo |
|---|---|
| Full Name | Jesús Dátolo |
| ID | 35243 |
| Nationality | Argentina |
| Club | S.S.C. Napoli |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
