61 David Gonzalez PES 2010
| Name | David Gonzalez |
|---|---|
| ID | 41095 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
62
Attack
62
Defence
77
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
74
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
69
Shot Power
66
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
66
Swerve
70
Header
74
Jump
71
Technique
60
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | David Gonzalez |
|---|---|
| ID | 41095 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
