75 David Martin PES 2010
| Name | David Martin |
|---|---|
| ID | 33810 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 85kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
81
Body Balance
57
Stamina
66
Top Speed
67
Acceleration
84
Response
63
Agility
53
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
43
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
41
Swerve
43
Header
78
Jump
46
Technique
62
Aggression
67
Mentality
78
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | David Martin |
|---|---|
| ID | 33810 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 85kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players