76 David PES 2008
| Name | David |
|---|---|
| ID | 7308 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 165cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
72
Defence
74
Body Balance
81
Stamina
84
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
73
Shot Power
55
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
65
Swerve
68
Header
75
Jump
75
Technique
75
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | David |
|---|---|
| ID | 7308 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 165cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
