70 Davidas PES 2009
| Name | Davidas |
|---|---|
| ID | 38228 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
50
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
84
Acceleration
80
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
82
Shot Power
55
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
69
Swerve
67
Header
72
Jump
69
Technique
74
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Davidas |
|---|---|
| ID | 38228 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
