75 Daymees PES 2009
| Name | Daymees |
|---|---|
| ID | 66337 |
| Real ID | 801 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
65
Defence
77
Body Balance
80
Stamina
79
Top Speed
85
Acceleration
72
Response
85
Agility
79
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
83
Shot Power
70
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
66
Header
69
Jump
81
Technique
73
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Outside of the Boot
| Name | Daymees |
|---|---|
| ID | 66337 |
| Real ID | 801 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
