68 de Ceulaer PES 2010
| Name | de Ceulaer |
|---|---|
| ID | 32285 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
43
Defence
69
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
82
Acceleration
70
Response
82
Agility
80
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
75
Shot Power
69
Shot Technique
69
Free Kick Accuracy
73
Swerve
67
Header
74
Jump
79
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
- Side
| Name | de Ceulaer |
|---|---|
| ID | 32285 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
