66 de Pachuqui PES 2010
| Name | de Pachuqui |
|---|---|
| ID | 53503 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
33
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
80
Acceleration
83
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
79
Shot Power
80
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
72
Header
77
Jump
75
Technique
81
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
| Name | de Pachuqui |
|---|---|
| ID | 53503 |
| Nationality | Spain |
| Club | S.D. Quaztolla |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
