56 de Regt PES 2010
| Name | de Regt |
|---|---|
| ID | 36968 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vvv-Venlo |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
66
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
73
Top Speed
70
Acceleration
69
Response
70
Agility
66
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
72
Shot Power
56
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
70
Header
74
Jump
70
Technique
56
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | de Regt |
|---|---|
| ID | 36968 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Vvv-Venlo |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
