87 de Squeran (Di Stéfano) PES 2010
| Name | de Squeran |
|---|---|
| Real Name | Di Stéfano |
| ID | 68603 |
| Real ID | 3067 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
75
Defence
75
Body Balance
90
Stamina
84
Top Speed
85
Acceleration
88
Response
85
Agility
92
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
80
Shot Power
92
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
85
Swerve
77
Header
75
Jump
90
Technique
80
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
95
Team Work
7
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- S09 Covering
- P19 Chasing Back
- P20 Talisman
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Scoring
| Name | de Squeran |
|---|---|
| Real Name | Di Stéfano |
| ID | 68603 |
| Real ID | 3067 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Hide5 |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
