63 Deac PES 2009
| Name | Deac |
|---|---|
| Full Name | Ciprian Deac |
| ID | 38697 |
| Nationality | Romania |
| Club | Cfr Cluj |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 77 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
38
Defence
69
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
70
Response
79
Agility
82
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
70
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
64
Header
73
Jump
80
Technique
76
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
| Name | Deac |
|---|---|
| Full Name | Ciprian Deac |
| ID | 38697 |
| Nationality | Romania |
| Club | Cfr Cluj |
| National Team | None |
| Position | WF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 77 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
