90 Deco PES 2008
| Name | Deco |
|---|---|
| Full Name | Deco |
| ID | 4502 |
| Nationality | Portugal |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | Portugal |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
75
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
91
Top Speed
78
Acceleration
77
Response
79
Agility
90
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
92
Short Pass Accuracy
90
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
86
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
86
Shot Power
76
Shot Technique
86
Free Kick Accuracy
82
Swerve
67
Header
71
Jump
92
Technique
74
Aggression
86
Mentality
50
GK Skills
92
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Playmaking
- Passing
- Shooting from Distance
- One-Touch Pass
- Covering
| Name | Deco |
|---|---|
| Full Name | Deco |
| ID | 4502 |
| Nationality | Portugal |
| Club | F.C. Barcelona |
| National Team | Portugal |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

