72 Degre PES 2009
| Name | Degre |
|---|---|
| ID | 38479 |
| Nationality | France |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 89 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
77
Body Balance
55
Stamina
64
Top Speed
68
Acceleration
80
Response
67
Agility
52
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
59
Long Pass Accuracy
56
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
74
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
81
Jump
49
Technique
56
Aggression
68
Mentality
75
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Degre |
|---|---|
| ID | 38479 |
| Nationality | France |
| Club | S.S. Lazio |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 89 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
