70 Deklav (V. Denisov) PES 2010
| Name | Deklav |
|---|---|
| Real Name | V. Denisov |
| Full Name | Vitaly Denisov |
| ID | 103322 |
| Real ID | 37786 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Uzbekistan |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
65
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
78
Agility
71
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
54
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
59
Swerve
66
Header
74
Jump
72
Technique
70
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Deklav |
|---|---|
| Real Name | V. Denisov |
| Full Name | Vitaly Denisov |
| ID | 103322 |
| Real ID | 37786 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Uzbekistan |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
