61 del Olmo PES 2009
| Name | del Olmo |
|---|---|
| ID | 38419 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
48
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
67
Response
73
Agility
75
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
69
Swerve
66
Header
71
Jump
74
Technique
76
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | del Olmo |
|---|---|
| ID | 38419 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
