60 Delaney PES 2010
| Name | Delaney |
|---|---|
| Full Name | Thomas Delaney |
| ID | 40150 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
61
Attack
45
Defence
68
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
67
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
70
Shot Power
57
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
60
Header
71
Jump
74
Technique
71
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Delaney |
|---|---|
| Full Name | Thomas Delaney |
| ID | 40150 |
| Nationality | Denmark |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
