71 Delrinho (Dentinho) PES 2010
| Name | Delrinho |
|---|---|
| Real Name | Dentinho |
| ID | 105890 |
| Real ID | 40354 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
30
Defence
73
Body Balance
73
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
72
Response
85
Agility
86
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
76
Shot Power
76
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
66
Header
78
Jump
86
Technique
84
Aggression
60
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Delrinho |
|---|---|
| Real Name | Dentinho |
| ID | 105890 |
| Real ID | 40354 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
