75 Deroem (Deschamps) PES 2008
| Name | Deroem |
|---|---|
| Real Name | Deschamps |
| ID | 67525 |
| Real ID | 1989 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
80
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
87
Top Speed
76
Acceleration
77
Response
78
Agility
74
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
82
Shot Power
62
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
59
Swerve
66
Header
65
Jump
72
Technique
62
Aggression
87
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Deroem |
|---|---|
| Real Name | Deschamps |
| ID | 67525 |
| Real ID | 1989 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 71kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
