69 Descarga PES 2008
| Name | Descarga |
|---|---|
| ID | 8284 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
70
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
70
Agility
69
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
71
Shot Power
53
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
60
Swerve
69
Header
80
Jump
67
Technique
63
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Descarga |
|---|---|
| ID | 8284 |
| Nationality | Spain |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 23 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
