72 Devaux PES 2010
| Name | Devaux |
|---|---|
| Full Name | Antoine Devaux |
| ID | 39287 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
58
Defence
70
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
72
Response
80
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
83
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
80
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
76
Swerve
67
Header
78
Jump
82
Technique
78
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
| Name | Devaux |
|---|---|
| Full Name | Antoine Devaux |
| ID | 39287 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 6 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
