81 Di Bratsso PES 2008
| Name | Di Bratsso |
|---|---|
| ID | 66512 |
| Real ID | 976 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | SWP |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
83
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
71
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
84
Shot Power
75
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
70
Swerve
87
Header
82
Jump
78
Technique
70
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
- Centre
- Covering
| Name | Di Bratsso |
|---|---|
| ID | 66512 |
| Real ID | 976 |
| Nationality | Italy |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | SWP |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 36 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
