63 Di Gregorio PES 2010
| Name | Di Gregorio |
|---|---|
| ID | 39312 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
64
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
73
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
77
Shot Power
63
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
70
Header
73
Jump
73
Technique
65
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Di Gregorio |
|---|---|
| ID | 39312 |
| Nationality | Belgium |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
