63 Diakité PES 2008
| Name | Diakité |
|---|---|
| Full Name | Mamadou Diakité |
| ID | 34610 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
60
Defence
76
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
77
Response
70
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
64
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
60
Swerve
65
Header
78
Jump
74
Technique
60
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Diakité |
|---|---|
| Full Name | Mamadou Diakité |
| ID | 34610 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 20 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players