63 Diaz PES 2009
| Name | Diaz |
|---|---|
| Full Name | Kévin Diaz |
| ID | 38431 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
55
Defence
69
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
76
Acceleration
70
Response
72
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
69
Shot Power
69
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
65
Swerve
69
Header
73
Jump
75
Technique
68
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Diaz |
|---|---|
| Full Name | Kévin Diaz |
| ID | 38431 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 31 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
