84 Dida PES 2009
| Name | Dida |
|---|---|
| Full Name | Dida |
| ID | 1621 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 195cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
85
Defence
86
Body Balance
58
Stamina
67
Top Speed
68
Acceleration
93
Response
73
Agility
49
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
48
Shot Accuracy
83
Shot Power
48
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
42
Header
85
Jump
46
Technique
51
Aggression
75
Mentality
84
GK Skills
75
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Penalty Stopper
- 1-on-1 Stopper
| Name | Dida |
|---|---|
| Full Name | Dida |
| ID | 1621 |
| Nationality | Brazil |
| Club | A.C. Milan |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 195cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
