68 Diego Costa PES 2010
| Name | Diego Costa |
|---|---|
| Full Name | Diego Costa |
| ID | 36877 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Valladolid |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
33
Defence
76
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
77
Acceleration
73
Response
78
Agility
84
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
73
Shot Power
77
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
75
Jump
78
Technique
77
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Diego Costa |
|---|---|
| Full Name | Diego Costa |
| ID | 36877 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Valladolid |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
