71 Diego Perez PES 2009
| Name | Diego Perez |
|---|---|
| Full Name | Diego Pérez |
| ID | 8899 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | Uruguay |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
73
Defence
82
Body Balance
81
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
80
Shot Power
64
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
58
Swerve
72
Header
74
Jump
73
Technique
60
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Outside of the Boot
| Name | Diego Perez |
|---|---|
| Full Name | Diego Pérez |
| ID | 8899 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | Uruguay |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

