67 Dieuze PES 2010
| Name | Dieuze |
|---|---|
| ID | 7670 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
75
Defence
83
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
80
Response
74
Agility
68
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
65
Swerve
79
Header
77
Jump
79
Technique
74
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
4
Condition
Skills
- S09 Covering
- Positioning
| Name | Dieuze |
|---|---|
| ID | 7670 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
