64 Digard PES 2008
| Name | Digard |
|---|---|
| Full Name | Didier Digard |
| ID | 37018 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
70
Defence
80
Body Balance
74
Stamina
81
Top Speed
72
Acceleration
73
Response
71
Agility
69
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
75
Shot Power
59
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
64
Swerve
74
Header
73
Jump
70
Technique
60
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Digard |
|---|---|
| Full Name | Didier Digard |
| ID | 37018 |
| Nationality | France |
| Club | Paris Saint-Germain |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
