79 Dinmo Bratto (D. Baggio) PES 2010
| Name | Dinmo Bratto |
|---|---|
| Real Name | D. Baggio |
| ID | 67704 |
| Real ID | 2168 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
75
Defence
84
Body Balance
84
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
80
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
88
Shot Power
71
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
66
Swerve
85
Header
84
Jump
78
Technique
70
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S09 Covering
- P14 Enforcer
| Name | Dinmo Bratto |
|---|---|
| Real Name | D. Baggio |
| ID | 67704 |
| Real ID | 2168 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players