74 Djakpa PES 2009
| Name | Djakpa |
|---|---|
| ID | 37538 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
60
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
83
Top Speed
82
Acceleration
67
Response
77
Agility
73
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
78
Shot Power
68
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
73
Header
79
Jump
76
Technique
76
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Djakpa |
|---|---|
| ID | 37538 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cote d'Ivoire |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 177cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
