68 Djemsav (Djeparov) PES 2009
| Name | Djemsav |
|---|---|
| Real Name | Djeparov |
| ID | 96083 |
| Real ID | 30547 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
58
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
69
Response
76
Agility
82
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
80
Shot Power
71
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
82
Swerve
65
Header
75
Jump
80
Technique
70
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Tactical Dribbling
- Passing
- Penalties
| Name | Djemsav |
|---|---|
| Real Name | Djeparov |
| ID | 96083 |
| Real ID | 30547 |
| Nationality | Uzbekistan |
| Club | Free Agent |
| National Team | Morocco |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 67kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
