89 Doramore (Donadoni) PES 2008
| Name | Doramore |
|---|---|
| Real Name | Donadoni |
| ID | 72685 |
| Real ID | 7149 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
63
Defence
78
Body Balance
90
Stamina
88
Top Speed
93
Acceleration
73
Response
90
Agility
78
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
84
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
90
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
86
Shot Power
81
Shot Technique
85
Free Kick Accuracy
83
Swerve
75
Header
75
Jump
86
Technique
85
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Side
| Name | Doramore |
|---|---|
| Real Name | Donadoni |
| ID | 72685 |
| Real ID | 7149 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 173cm |
| Weight | 68kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
