77 Doreic PES 2009
| Name | Doreic |
|---|---|
| ID | 72492 |
| Real ID | 6956 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
86
Body Balance
58
Stamina
64
Top Speed
67
Acceleration
83
Response
69
Agility
49
Dribble Accuracy
50
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
79
Shot Power
42
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
80
Jump
45
Technique
54
Aggression
69
Mentality
78
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Doreic |
|---|---|
| ID | 72492 |
| Real ID | 6956 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Serbia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
