72 Dorpert PES 2008
| Name | Dorpert |
|---|---|
| ID | 73276 |
| Real ID | 7740 |
| Nationality | France |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 6 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
81
Defence
87
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
72
Acceleration
74
Response
71
Agility
69
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
76
Shot Power
55
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
55
Swerve
82
Header
76
Jump
70
Technique
52
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Dorpert |
|---|---|
| ID | 73276 |
| Real ID | 7740 |
| Nationality | France |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 6 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
