64 Dorrans PES 2009
| Name | Dorrans |
|---|---|
| Full Name | Graham Dorrans |
| ID | 38088 |
| Nationality | Scotland |
| Club | West Midlands Stripes |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
47
Defence
71
Body Balance
74
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
77
Shot Power
71
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
72
Header
76
Jump
71
Technique
80
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Dorrans |
|---|---|
| Full Name | Graham Dorrans |
| ID | 38088 |
| Nationality | Scotland |
| Club | West Midlands Stripes |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
