87 Dorte (Dunga) PES 2009
| Name | Dorte |
|---|---|
| Real Name | Dunga |
| ID | 67870 |
| Real ID | 2334 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
82
Defence
85
Body Balance
87
Stamina
70
Top Speed
68
Acceleration
84
Response
72
Agility
78
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
84
Short Pass Speed
87
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
87
Shot Power
79
Shot Technique
76
Free Kick Accuracy
75
Swerve
75
Header
77
Jump
80
Technique
73
Aggression
98
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Playmaking
- Outside of the Boot
- Marking
- Sliding Tackle
- Covering
| Name | Dorte |
|---|---|
| Real Name | Dunga |
| ID | 67870 |
| Real ID | 2334 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players