76 Dos Santos PES 2008
| Name | Dos Santos |
|---|---|
| ID | 2036 |
| Nationality | Cape Verde |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 3 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
60
Defence
70
Body Balance
83
Stamina
86
Top Speed
82
Acceleration
68
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
81
Shot Power
65
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
71
Swerve
73
Header
78
Jump
71
Technique
71
Aggression
71
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Long Throw
| Name | Dos Santos |
|---|---|
| ID | 2036 |
| Nationality | Cape Verde |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | WB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 172cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 3 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
