76 Douala PES 2008
| Name | Douala |
|---|---|
| ID | 8848 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | Cameroon |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
42
Defence
75
Body Balance
90
Stamina
80
Top Speed
90
Acceleration
68
Response
88
Agility
83
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
78
Shot Power
73
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
77
Swerve
65
Header
78
Jump
78
Technique
82
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Douala |
|---|---|
| ID | 8848 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | Cameroon |
| Position | WF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 17 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

