75 Dulaingui (Ba) PES 2009
| Name | Dulaingui |
|---|---|
| Real Name | Ba |
| Full Name | Demba Ba |
| ID | 104481 |
| Real ID | 38945 |
| Nationality | Senegal |
| Club | France |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 141 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
40
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
83
Response
73
Agility
78
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
80
Shot Power
84
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
70
Header
80
Jump
84
Technique
80
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
| Name | Dulaingui |
|---|---|
| Real Name | Ba |
| Full Name | Demba Ba |
| ID | 104481 |
| Real ID | 38945 |
| Nationality | Senegal |
| Club | France |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 189cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 141 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
