62 Dupuis PES 2010
| Name | Dupuis |
|---|---|
| ID | 37038 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
34
Defence
77
Body Balance
69
Stamina
74
Top Speed
70
Acceleration
73
Response
68
Agility
71
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
72
Header
73
Jump
73
Technique
75
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Dupuis |
|---|---|
| ID | 37038 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
