86 Durlmints (Dalglish) PES 2010
| Name | Durlmints |
|---|---|
| Real Name | Dalglish |
| Full Name | Kenny Dalglish |
| ID | 68376 |
| Real ID | 2840 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
45
Defence
74
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
82
Acceleration
85
Response
92
Agility
85
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
93
Shot Accuracy
88
Shot Power
90
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
78
Header
76
Jump
87
Technique
85
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
8
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Dribbling
- Side
| Name | Durlmints |
|---|---|
| Real Name | Dalglish |
| Full Name | Kenny Dalglish |
| ID | 68376 |
| Real ID | 2840 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
