82 Dzamqa (E. Džeko) PES 2010
| Name | Dzamqa |
|---|---|
| Real Name | E. Džeko |
| Full Name | Edin Džeko |
| ID | 103174 |
| Real ID | 37638 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
34
Defence
84
Body Balance
83
Stamina
83
Top Speed
80
Acceleration
85
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
86
Shot Accuracy
81
Shot Power
84
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
63
Swerve
85
Header
76
Jump
83
Technique
82
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
- Post Player
| Name | Dzamqa |
|---|---|
| Real Name | E. Džeko |
| Full Name | Edin Džeko |
| ID | 103174 |
| Real ID | 37638 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
