76 E. Abdul PES 2010
| Name | E. Abdul |
|---|---|
| ID | 40652 |
| Nationality | Aruba |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
83
Body Balance
60
Stamina
76
Top Speed
72
Acceleration
83
Response
72
Agility
65
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
78
Shot Power
40
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
50
Swerve
63
Header
75
Jump
60
Technique
63
Aggression
65
Mentality
77
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | E. Abdul |
|---|---|
| ID | 40652 |
| Nationality | Aruba |
| Club | Sparta Rotterdam |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 31 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
