70 E. Arakaki PES 2009
| Name | E. Arakaki |
|---|---|
| ID | 37882 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
76
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
73
Agility
67
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
74
Shot Power
53
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
73
Header
76
Jump
70
Technique
50
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | E. Arakaki |
|---|---|
| ID | 37882 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
