80 E. Johnsen PES 2009
| Name | E. Johnsen |
|---|---|
| ID | 5015 |
| Nationality | Norway |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
83
Body Balance
56
Stamina
66
Top Speed
67
Acceleration
89
Response
69
Agility
48
Dribble Accuracy
46
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
37
Shot Accuracy
84
Shot Power
37
Shot Technique
37
Free Kick Accuracy
35
Swerve
46
Header
78
Jump
58
Technique
50
Aggression
72
Mentality
82
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | E. Johnsen |
|---|---|
| ID | 5015 |
| Nationality | Norway |
| Club | Rosenborg Ballklub |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 33 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
