67 E. Munoz PES 2009
| Name | E. Munoz |
|---|---|
| Full Name | Ezequiel Muñoz |
| ID | 38288 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 33 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
68
Defence
78
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
70
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
72
Shot Power
54
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
55
Swerve
72
Header
77
Jump
69
Technique
52
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | E. Munoz |
|---|---|
| Full Name | Ezequiel Muñoz |
| ID | 38288 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 33 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
