71 Earthong PES 2010
| Name | Earthong |
|---|---|
| Full Name | Neal Eardley |
| ID | 106272 |
| Real ID | 40736 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
65
Defence
72
Body Balance
79
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
71
Shot Power
55
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
64
Swerve
65
Header
69
Jump
72
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Earthong |
|---|---|
| Full Name | Neal Eardley |
| ID | 106272 |
| Real ID | 40736 |
| Nationality | Wales |
| Club | Free Agent |
| National Team | Wales |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
